Renkamės gražiausią dirbtinę eglutę arba kaip nepasiklysti eglyne per Kalėdas!

 Po ilgų svarstymų: „Kas geriau – gyva ar dirbtinė eglė?“ artėjančioms Šv.Kalėdoms jus pagaliau nusprendėte įsigyti dirbtinę Kalėdų eglutę. Tačiau, kaip ją išsirinkti? Pabandykime išsiaiškinti kartu.

kaip-issirinkti-grazia-kaledu-eglute

 Be jokių abejonių, kiekvienas eglučių gamintojas stengiasi kuo tiksliau atkartoti natūralioje aplinkoje egzistuojančių spygliuočių rūšis. Kadangi miške ar medelyne galima sutikti daugybę įvairių eglučių rūšių, dirbtinės eglutės taip pat būna labai skirtingos. Jos tarpusavyje skiriasi dydžiu, proporcijomis, šakelių forma, jų tvirtinimo būdu ir medžiaga. Tai gi, apie viską iš eilės.

 Eglučių dydžiai gali būti labai įvairūs, nuo visiškai miniatiūrinių pastatomųjų ant stalo arba palangės iki 40m. aukščio žaliaskarių miestų aikščių karalienių. Nedidelės eglutės yra ne tik populiari biurų, parduotuvių, grožio salonų, viešbučių šventinė puošmena, tačiau taip pat ir puiki kalėdinė dovana kolegoms, verslo partneriams, draugams ar giminaičiams. Priklausomai nuo patalpos dydžio bei interjero, kalėdinei namų puošybai dažniausiai yra naudojamos 1 – 3m. aukščio eglutės. Apsisprendę, kokio dydžio eglutė reikalinga jūsų namams, prasideda gražiausio eglutės modelio paieškos. Tai ko gero sudėtingiausia, nes tikrai yra iš ko rinktis: plačios, pailgos, tankios, tradicinės, panašios į pušį, kėnį ir t.t.

 Eglučių šakelės gali būti plonos (5cm.) arba storesnės (nuo 7cm.), tai nusako medelio tankumą (beje, kaip ir bendras šakelių skaičius), pagal galiukų formą šakos būna paprastos arba užapvalintos. Visai kaip gamtoje.

Eglučių spyglių gamybai pagrinde yra naudojamos šios medžiagos:
PVC plėvelė (tokie spygliai yra minkšti ir malonus prisilietimui).
kaledinis-vainikas-is-eglisakiu

 PVC siūlas (valas) (dažniausiai naudoja pušų imitacijai, jos atrodo labai tikroviškos, tačiau tokie spygliai yra pakankamai kieti ir aštrūs)
pvc-siulo-tipo-sakeles

 PE liejinys (tai patys realistiškiausi spygliai iš visų įmanomų, praktiškai nesiskiria nuo tikrų miško spygliuočių nei savo išvaizda nei prisiliečiant. Tačiau tokių eglinių gaminių kaina yra 2-3 kartus aukštesnė).
realistiskos-kaledu-eglutes

    Eglučių spalvų spektras šiais laikais taip pat neapsiriboja vien žalia.

Grazi-kaledu-eglute  Vis labiau populiarėjančios baltos eglutės padeda kurti kalėdinę nuotaiką skandinaviško tipo interjeruose, įstaigose, parduotuvėse ir t.t., raudonos, juodos, violetinės ir kitų spalvų eglutes vis dažniau renkasi dizaino ir fotografijos studijos, grožio salonai. Eglutės su baltais galiukais arba sniego dribsniais pradžiugins išsiilgusius didelių pusnių ir tikros lietuviškos žiemos. Taip pat eglutės gali būti jau su papuošimais (kalėdiniais žaisliukais, lemputėmis, kankorėžiais bei uogomis).
Truputi apie konstrukciją. Priklausomai nuo dydžio, eglutės susideda iš 1-3 dalių (kamienas su šakomis), kurios gana nesudėtingai sujungiamos tarpusavyje, ir stovo (jis gali būti plastikinis arba metalinis).
Jei perkate eglutę internetu, atkreipkite dėmesį, jog gamintojo nuotraukose eglutės yra jau „sušukuotos“ ir paruoštos fotosesijai. Gavę naują Kalėdų eglutę, padėkite jai „apsiprasti“ naujoje aplinkoje. Atsargiai išimkite ją iš pakuotės, gražiai išdėstykite jos šakeles, papurenkite jas, leiskite joms išsitiesti po kelionės.

Tikimės, kad perskaitę šį straipsnį, jus geriau orientuositės Kalėdų eglučių „miške“ ir išsirinksite pačią gražiausią eglutę.

Parašykite komentarą