Kaip susigaudyti šventinio apšvietimo įvairovėje (I)?

 Iš pirmo žvilgsnio tokie pavadinimai, kaip Duralight, Belt-light, Clip–light visai nekvepia Šv.Kalėdomis. Tačiau, tai tik ne visiems pažįstami, puikiai žinomo šventinio apšvietimo pavadinimai.

 Turbūt kiekvienas galėtu prisiminti tamsiu paros metu kur nors matytą ryškiai, iš tolo šviečiančią pakelės užeigą, kavinę, sodybą kur vientisas šviesos laidas tarsi apjuosia visą pastato fasadą. Dažniausiai tokiam pastato apipavidalinimui yra naudojamas Rope Light (Duralight), kitaip dar vadinamas šviečiantis kabelis. Duralight pavadinimas yra kilęs iš gamintojo pavadinimo ir tiesiog prigijo šios produkcijos rinkoje. Tačiau šį gaminį galima priskirti „Rope light“ apšvietimo grupei. Iš tikrųjų, pats laidas labai primena šviečiančią virvę (žarną), kaip savo išvaizda, taip ir lankstumu. Šis gaminys puikiai tinka pastatų apipavidalinimui, šviesos dekoracijų, užrašų bei erdvinių figūrų gamybai. LED lempučių „žarnos“ gali būti jau paruoštos naudojimui, sukarpytos po 10 ar 20m., komplektuojamos šviesos efektų valdikliu ir maitinimo laidu arba parduodamos metrais ir yra karpomos kas 1,5 arba 2m. Tokiu atveju maitinimo laidais teks pasirūpinti papildomai. Spalvų įvairovė, universali išvaizda (dienos šviesoje kabelis ant fasado yra beveik nepastebimas) bei patvarumas leidžia naudoti šviečianti LED kabelį ne tik per šventes, tačiau džiaugtis juo ištisus metus.

Šviečiantys kabelis (Rope Light, Duralight)

Šviečiantis kabelis (Rope Light, Duralight)

 Belt-light – verčiant iš anglų kalbos „šviesos diržas“. Iš tikrųjų tai yra guminis arba minkšto plastiko platus plokščias laidas ,primenantis diržą su paruoštais įmontuotais lempučių cokoliais, į kuriuos įsukamos atitinkančio dydžio lemputės (pvz.E27). Jos gali būti spalvotos, natūralios šviesos, arba netgi mirksinčios („strobo“ lemputės).  Ši apšvietimo rūšis dažniausiai naudojama pastatų stogų, fasadų, gatvių apšvietimui arba didelių erdvių, skirtų vestuvėms, festivaliams, renginiams ir pan.šventiniam apipavidalinimui. Taip pat Belt-light puikiai tinka šviečiančių raidžių bei reklaminių iškabų gamybai.

Belt-light apšvietimas

Belt-light apšvietimas

 Clip-light – lempučių girliandos su specialiais tvirtinimo segtukais, skirtos medžių šventinam apipavidalinimui. Segtukai padeda pritvirtinti lemputes tiesiai ant šakelių ir tolygiai paskirstyti girliandą. Tokio tipo girliandos yra pritaikytos lauko sąlygoms, jas yra saugu naudoti esant drėgnam arba šaltam orui, kadangi jos yra itin mažo galingumo. Šie pasakiški medeliai papuošti būtent clip-light tipo girliandomis.

Medžių pšvietimas Clip-Light girliandomis

Medžių apšvietimas Clip-Light girliandomis

 Tamsioju laikotarpiu, žiemą pastatų bei miesto gatvių papildomas apšvietimas tampa labai svarbus. Jis suteikia šilumos ir saugumo jausmą. Specialiai Šv.Kalėdoms sukurtos šviesos dekoracijos visuomet nepaprastai pradžiugina, suteikia vilties ir praskaidrina nuotaiką.

II straipsnio dalyje plačiau pasakosime apie „varveklių“ tipo girliandas (Icicle Light).

Parašykite komentarą